SKYPE

 

Skype to darmowa telefonia internetowa, która po prostu działa. Skype to także nowoczesny komunikator internetowy używany przez dziesiątki milionów użytkowników na świecie i trzy miliony Polaków.

Skype

Skype łatwo uruchomić i używać. Pobierz, zarejestruj, zainstaluj, podłącz słuchawki, mikrofon, kamerkę i zacznij dzwonić i widzieć swoich znajomych. Rozmowy i wideo mają wyjątkowo dobrą jakość i są bezpieczne dzięki pełnemu
systemowi szyfrowania. Nie musisz nawet konfigurować firewalla, rutera ani innego sprzętu do poruszania się w sieci.

Komunikator internetowy czy telefon?

Oczywiście Skype to także komunikator internetowy, bardzo prosty i nowoczesny. Dzięki Skype prawie 1,5 miliona Polaków i ponad 80 milionów ludzi na świecie może komunikować się za darmo na trzy sposoby – tekstowo, głosowo
i przesyłać obraz czyli wideo. Każdy z tych sposobów umożliwia również prowadzenie rozmów z kilkoma osobami jednocześnie – wszystko to, co zapewniają Ci inne komunikatory, takie jak Gadu Gadu, Tlen, czy MSN Messenger.

Znakomita jakość rozmów głosowych

Inżynierowie Skype pracują z najlepszymi specjalistami w branży, aby zapewnić jakość dźwięku daleko lepszą od jakości odbioru do jakiej przyzwyczajony jesteś w korzystając ze zwykłych telefonów. A oto techniczne
wyjaśnienie przyczyn, które składają się na tę wysoką jakość: pasmo akustyczne słyszalne w zwykłych telefonach zawiera się pomiędzy 300 Hz i 3 kHz. Natomiast pasmo akustyczne odbierane w Skype jest o wiele szersze, od najniższych szumów po najwyższe piski. Innymi słowy, będzie słychać wyraźną różnicę pomiędzy dźwiękami „F” i „S”, tak jak brzmią one w rzeczywistości i w rezultacie rozmowa telefoniczna będzie miała o wiele naturalniejsze brzmienie.

Przesyłanie plików bez ograniczeń

Jak wiesz połączenia pomiędzy Skype nic nie kosztują i działają bez zarzutu. Tę samą zasadę zastosowaliśmy w odniesieniu do przesyłania plików. To po prostu działa i nic nie kosztuje. Możesz przesyłać dowolnie duże pliki, dowolnie często, nawet miedzy różnymi systemami operacyjnymi.

Nikt nie podsłuchuje.

Zrobiliśmy bardzo wiele w kwestii zabezpieczenia rozmów, wiadomości błyskawicznych i przesyłu plików. Skype automatycznie szyfruje wszystkie dane przed przesłaniem ich przez Internet. Podobnie przy odbiorze wszystko jest odszyfrowywane na poczekaniu i przedstawione w postaci krystalicznie wyraźnego sygnału dźwiękowego, tekstowego lub przesyłu plików, których nikt inny nie może przechwycić.

Rozmowy konferencyjne

Dotyczy to także rozmów konferencyjnych. Na przykład, wraz z czterema rozmówcami możesz bez obaw porozumieć się w celu skoordynowania taktyki w grze, podjęcia ważnej decyzji handlowej albo zwykłej wymiany opinii, nawet jeśli jesteście na różnych kontynentach.

Połączenia ze stacjonarnymi telefonami

Skype zawiera dodatkowa usługę o nazwie SkypeOut. Pozwala ona łączyć się z tradycyjnymi numerami telefonicznymi na całym świecie. Linie stacjonarne, telefony komórkowe… współpracuje z prawie wszystkimi. SkypeOut nie jest
bezpłatny ale w większości przypadków jest BARDZO TANI. W standardowej taryfie (większość sieci stacjonarnych) możesz prowadzić rozmowy międzynarodowe za około 4 zł za godzinę?

Mosty pomiędzy platformami.

Skype dostępny jest na razie tylko w wersji dla Windows, ALE są inne wersje Skype’a dostępne dla pozostałych systemów. Możesz je pobrać z tej strony i używać. Skype współpracuje z Mac OS X, Linuksem i komputerami kieszonkowymi korzystającymi z platformy Pocket PC, tak jak gdyby był specjalnie zaprojektowany dla każdej z tych platform. Rozmowy, przesyłanie wiadomości błyskawicznych i nawet transfery plików działają pomiędzy poszczególnymi platformami jakby nigdy nic.